Existuje mnoho způsobů, jak se slimáků na zahradě zbavit. Zde najdete nečekaně jednoduchý zasvěcený tip, který může použít každý.
Plži jsou nenasytní živočichové a jejich škodliví bratři mohou na zahradě napáchat mnoho škod. Koneckonců, rádi si pochutnávají na salátech a další zelenině ze záhonů a poměrně rychle je vyprazdňují. Existuje mnoho způsobů a prostředků, jak se slimáků na zahradě zbavit.
Nabízíme vám zasvěcený tip proti měkkýšům, který je vlastně velmi jednoduchý.
Za deštivých dnů můžete často vidět, jak se po zahradě plíží slimáci v hojném počtu. Když je mokro, plazi se obvykle rádi zdržují na těchto vlhkých místech.
Kde jsou šneci, když je sucho?
Za deštivých dnů můžete často vidět plže, kteří se v hojném počtu plazí po vaší zahradě. Plazi se obecně rádi zdržují na těchto vlhkých místech. Z tohoto důvodu jsou oblíbenými místy pro život plžů dřevěná prkna, stinná místa a keře. Pokud se na zahradě rozšířilo zamoření slimáky, lze je zahnat pomocí koření.
V horkých dnech využívají plži nočního chladu a vlhkosti a žijí nočním způsobem života; když je příliš sucho, hledají měkkýši vhodný úkryt, aby přečkali období sucha. Pokud je plž ponechán venku v suchém počasí a na slunci, vyschne.
Kdy byste měli zalévat kvůli slimákům?
Lidé používají mnoho způsobů, jak se slimáků zbavit. Jedním z nich je házení slimáků přes plot, což by se nemělo dělat . Zabránit napadení slimáky může být příslovečné peklo na zemi a způsobit škody. Stačí však využít toho, že slimáci milují vlhkost. Noční plži totiž pochopitelně většinou chodí na záhony, které jsou zalévány večer. Půda je tam pěkně vlhká a bufet je pro ně otevřený.
Účinným opatřením je však zalévat ohrožené záhony spíše brzy ráno než večer. To znamená, že noční plži již nemohou využívat vlhkost k hledání potravy. Namísto vydatného zalévání se také doporučuje každou rostlinu jednou za dva až tři dny vydatně zalít, aby plži nemohli najít velké mokré plochy, ve kterých by se mohli pohybovat.